Fixture List 2017

DateTimeOpponentsVenueMatch managerResult
Thurs, 9 Mar6.45pmAGM and Annual DinnerAELTCJonathan Cooper-
Fri, 17 Mar-Fitzwilliam LTCDublinAshley TatumL 8-1
Sat, 25 Mar9.30amSt. George's CollegeWeybridgeConor BodenCancelled
Sat, 1 Apr9.00amD'Abernon Cup qualifyingWeybridgeJames Compton-Dando-
Sun, 9 Apr3.00pmD'Abernon Cup qualifyingStoke ParkCharlie Billington-
Wed, 19 Apr6.30pmReed's SchoolCobhamAdrian BlackmanW 3.5 - 0.5
Sun, 23 Apr (TBC)10.00amOld HarroviansHarrowJames HodgesPostponed
Sun, 23 Apr6.00pmD'Abernon Cup qualifyingDavid Lloyd Raynes ParkJohnny Barr-
Sun, 30 Apr12.00pmLloyds of LondonConnaught ClubEdward CooperW 3-1
Sat, 6 May1.30pmThe Leys SchoolCambridgeRob SearleW 4-0
Sun, 14 May10.00amImperial College LondonRoehamptonJon BasellL 4-0
Sat, 20 May4.30pmBromsgrove SchoolBromsgrovePaul SiviterRained off
Thurs, 25 May4.30pmEton CollegeEtonBrad KeenesL 6-3
Sat, 27 May (TBC)10.00amStowe SchoolStoweChester KingW 5-4
Sun, 28 May10.30amCambridge BluesCambridgeJamie MuirheadL 10-2
Sat, 3 Jun10.00amOxford PenguinsOxfordBrad KeenesW 3.5-0.5
Sat, 10 Jun2.00pmFelsted SchoolFelstedPhilip HutleyL 5.5-3.5
Sat, 10 Jun2.00pmRoehampton LTCRoehamptonJohnny BarrD 2-2
TBC7.00pmOld WellingtoniansHurlinghamJonathan Cooper
Sun, 18 Jun2.00pmBradfield CollegeBradfieldCharlie BillingtonCancelled
Sun, 18 Jun-D'Abernon Cup Quarter-Final---
Sat, 24 Jun1.00pmIndependent Schools LTAWeybridgeAdrian BlackmanL 3-1
Sun, 25 Jun2.00pmGerrards Cross LTCGerrards CrossBen Gordon-SmithCancelled
Sat, 1 Jul10.00amMoor Park LTCMoor ParkBen Gordon-SmithCancelled
Sun, 2 Jul10.00amThe Law SocietyEpsomEdward CooperCancelled
Sat, 15 Jul10.00amSt. George's Hill LTCWeybridgeJonathan CooperL 2.5-1.5
Sat, 22 Jul10.00amAshmansworthNr. NewburyAshley TatumL 8-7
Sun, 23 Jul11.00amSeniors' LTC of GBCobhamAdrian Blackman
Sun, 30 Jul-D'Abernon Cup Semi-Final---
Sat, 5 Aug2.00pmInternational Club of GBStoke ParkJohnny BarrL 5-4
Sun, 6 Aug2.00pmSurbiton LTCSurbitonJames Compton-DandoD 2-2
Sat, 12 Aug2.00pmEaling LTCEalingPaul SiviterL 2.5-1.5
Sun, 13 Aug2.00pmCumberland LTCHampsteadBen Gordon-SmithL 4-0
Sat, 19 Aug11.00amMalahide LTCTBCDavid Culshaw
Sun, 20 Aug10.00amWestside LTCWimbledonJames Compton-Dando
Sun, 27 Aug10.15amA.E.L.T.C.AELTCEdward Cooper
Sat, 2 Sept2.00pmRye LTCRyeCharlie Billington
Sun, 3 Sept1.00pmEdgbaston Priory ClubEdgbastonPaul Siviter
Sat, 9 Sept11.00amD'Abernon Cup FinalAELTCJohnny Barr
Sat, 16 Sept2.00pmKing's College SchoolWimbledonAshley Tatum
Sun, 17 Sept1.00pmInsurance LTCSouth CroydonCharlie Billington
Sun, 24 Sept (TBC)10.00amPutney LTCPutneyBen Gordon-Smith
Sat, 7 Oct10.00amDulwich CollegeDulwichJames Hodges
Sun, 8 Oct12.00pmBristol UniversityBristol (C Dingle)Jonathan Cooper
Sat, 11 Nov2.00pmStoke ParkStoke ParkChester King
Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: