PSOBLTA v Stoke Park – 5 November 2018

PSOBLTA v Stoke Park Won 3-1           PSOBLTA team: Marc Codling, Joe Harris, Brad Keenes and Asad Khan Stoke Park team: Ben Gordon-Smith, Nic Gorey, Chester King and Wayne Newlands PSOBLTA first pair: Joe Harris and Brad Keenes beat Ben Gordon-Smith and Nic Gorey 6-2, 6-2 beat Chester King and Wayne […]

PSOBLTA v Westside LTC – 16 September 2018

PSOBLTA v Westside LTC Lost 4-0             PSOBLTA team: Greg Caterer, Russell Dykes, Brad Keenes and Tim Stotesbury Westside LTC team: Jorge Beltrao, Michael Faulkner, Arthur Fery and Casper Scheible In this Season of Apostasy where even our Chairman and Honorary Secretary have sided with opposition forces, it almost came […]

PSOBLTA v KCS – 15 September 2018

PSOBLTA v KCS Won 6-3             PSOBLTA team: Michael Hart, Chris Jenkins, Brad Keenes, Mark Laurence, Ashley Tatum and Tim Thomas Michael Hart and Mark Laurence lost to KCS 1 0-6 beat KCS 2 6-3, 6-4 lost to KCS 3 5-7 Chris Jenkins and Ashley Tatum beat KCS 1 7-6, […]

2018 D’Abernon Cup Final

                On Sunday, 9 September 2018, the D’Abernon Cup reached the finale and once again the Old Reptonians and Old Reedonians battled it out for silverware. Teams: Old Reptonians 1st pair: Phil Brindley and Rich Harrison 2nd pair: Julian Harrison and Dan Cottier 3rd pair: Jamie Muirhead and […]

PSOBLTA v Edgbaston Priory – 2 September 2018

PSOBLTA v Edgbaston Priory Drew 2-2               PSOBLTA team: Jon Basell, Nick Grove, Nick Jones and Paul Siviter Edgbaston Priory team: Jack McArdle, Joe McArdle, Jack Henfield and Tom Wride PSOBLTA first pair: Nick Jones and Paul Siviter beat Joe McArdle and Tom Wride 3-6, 6-4, 10-7 beat Jack […]

PSOBLTA v AELTC – 1 September 2018

PSOBLTA v AELTC Lost 3-1               PSOBLTA team: Jon Basell, Adrian Blackman, Tom Knapp and Tim Thomas AELTC team: Simon Bramwell, Jonathan Cooper, Nick Shepley and Ashley Tatum Saturday, 1 September saw the two teams arrive for brunch in the Rolex Suite looking eager to spring into action and […]

PSOBLTA v Law Society – 19 August 2018

PSOBLTA v Law Society Lost 3-1               PSOBLTA team: Jon Basell, Ed Fry, Casper Scheible and Jorge Wilton Law Society team: Ed Cooper/Jonathan Cooper, Mike Llewellyn, Peter Morton and Oscar Podlewski PSOBLTA first pair: Jon Basell and Casper Schieble beat Jonathan Cooper and Peter Morton 6-3, 3-6, 10-8 lost […]

PSOBLTA v IC of GB – 11 August 2018

PSOBLTA v IC of GB Won 7-2               PSOBLTA team: Ben Draper, Dom Hemy, Matt Kirby, Rob Searle, Sean Thornley and Rich Wire IC of GB team: Lewis Burton, Chris Clarke, David Culshaw, Hugh Jacques, Andy Kennaugh and Nathan Rooney PSOBLTA first pair: Sean Thornley and Rich Wire beat […]

PSOBLTA v Cumberland LTC – 5 August 2018

PSOBLTA v Cumberland LTC Lost 4-0             PSOBLTA team: Scott Creed, Tom Greene, Asad Khan and Jamie Muirhead Cumberland LTC team: Matt Morrow, Tim Prosser, Gregg Weir and Sergy Yelnik PSOBLTA first pair: Scott Creed and Tom Greene lost to Matt Morrow and Gregg Weir 3-6, 7-6, 4-10 lost to […]

2018 D’Abernon Cup finalists

The D’Abernon Cup semi-finals took place over the weekend and the finalists are: Old Reptonians v Old Reedonians This will be a repeat of the 2017 final, which the Old Reptonians won, so I am sure the Old Reedonians will be out for revenge to stop the Old Reptonians winning the tournament for the third […]

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: